Çıplak aramaya karşı çıkan hasta tutsak darp edildi

2013-12-11 10:50:10
Yazdir

KOCAELİ (DİHA) - Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gördüğü tedavi sebebiyle Bolu'dan Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi'ne sevk edilen hasta tutsak Bayram Yaruk'un cezaevi girişinde çıplak arama işkencesine karşı çıktığı için darp edildiği belirtildi.

Son dönemde bölge cezaevlerinden yaşanan sürgünlerle birlikte gündeme gelen tutsaklara dayatılan çıplak arama işkencesine bir yenisi de Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi'nde eklendi. 17 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan ve 20 yıla yakın süredir cezaevinde olan hasta tutsak Bayram Yaruk, gördüğü psikolojik tedavi sebebiyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi sürekli tedaviye geldiği için Bolu F Tipi Cezaevi'nden Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi'ne sevk edildi. Cezaevi girişinde gardiyanlarca çıplak aranmak isteyen Yaruk'un, 4 gardiyan tarafından darp edildiği belirtildi. 

İHD'ye başvurdu

Cezaevinde Bayram Yaruk ile görüşen yeğeni Hilal Yaruk, dayısının hastalığına rağmen darp edildiğini ve darp edilmesinin ardından gardiyanlar ve cezaevi yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından ise sürekli baskıya maruz kaldığını söyledi. Dayısı Yaruk'un Kandıra Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı başvuruya da henüz yanıt verilmediğini belirten Hilal Yaruk, dayısının uğradığı işkence ve yaşadığı hak ihlallerine ilişkin İHD İstanbul Şubesi'ne başvurdu.

İZMİR (DİHA) -1 Mayıs Emek, Mücadele ve Dayanışma Günü'ne ilişkin açıklama yayınlayan Hakların Köprüsü Derneği, 1 Mayıs'a özellikle mülteci işçilerin köle gibi çalışma şartları altında ezildikleri bir tablo içerisinde girildiğine dikkat çekti.

Halkların Köprüsü Derneği, 1 Mayıs Emek, Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklama ile mülteci işçilerin sorunlarına dikkat çekti. [...]

Göstericiler yerel saat ile 14:45’de Bağdat’ta Parlamento hükümet binaları ve yabancı misyonların bulunduğu Yeşil Bölgenin Parlamento kapısındaki polis kordonunu yarıp Parlamentoya girdi. Irak Parlamentosu boşaltılırken, göstericiler Parlamentoyu işgal etti. [...]

JINHA

İSTANBUL - Nuborakhon Usmanova isimli kadını katleden Aziz Ç. "Zaten her gün dövüyordum, bu kez öldü. Nasıl oldu anlamadım" şeklinde skandal bir ifade verdi.

İstanbul Başakşehir'de Nuborakhon Usmanova'nın katledilmesi sonrası Aziz Ç. isimli erkek ilçe emniyet müdürlüğüne giderek teslim oldu. Aziz Ç. isimli katil zanlısı emniyete soğuk kanlı bir şekilde verdiği ifadeleri dikkat çekti. Aziz Ç. verdiği ifadesinde Nuborakhon'a sistematik bir şekilde şiddet uyguladığını söyledi. "Zaten her gün dövüyordum, bu kez öldü. Nasıl oldu anlamadım" diyen Aziz, adliyedeki sorgusunun ardından tutuklandı. [...]

TV'de Ne var?
En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2016 [email protected]
Google+ jinha diha anf