Çıplak aramaya karşı çıkan hasta tutsak darp edildi

2013-12-11 10:50:10
Yazdir

KOCAELİ (DİHA) - Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gördüğü tedavi sebebiyle Bolu'dan Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi'ne sevk edilen hasta tutsak Bayram Yaruk'un cezaevi girişinde çıplak arama işkencesine karşı çıktığı için darp edildiği belirtildi.

Son dönemde bölge cezaevlerinden yaşanan sürgünlerle birlikte gündeme gelen tutsaklara dayatılan çıplak arama işkencesine bir yenisi de Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi'nde eklendi. 17 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan ve 20 yıla yakın süredir cezaevinde olan hasta tutsak Bayram Yaruk, gördüğü psikolojik tedavi sebebiyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi sürekli tedaviye geldiği için Bolu F Tipi Cezaevi'nden Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi'ne sevk edildi. Cezaevi girişinde gardiyanlarca çıplak aranmak isteyen Yaruk'un, 4 gardiyan tarafından darp edildiği belirtildi. 

İHD'ye başvurdu

Cezaevinde Bayram Yaruk ile görüşen yeğeni Hilal Yaruk, dayısının hastalığına rağmen darp edildiğini ve darp edilmesinin ardından gardiyanlar ve cezaevi yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından ise sürekli baskıya maruz kaldığını söyledi. Dayısı Yaruk'un Kandıra Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı başvuruya da henüz yanıt verilmediğini belirten Hilal Yaruk, dayısının uğradığı işkence ve yaşadığı hak ihlallerine ilişkin İHD İstanbul Şubesi'ne başvurdu.

SİİRT (DİHA)- Siirt merkeze bağlı Köprübaşı köyünde çıkan çatışmada yaşamını yitiren 2 HPG'liden Tayip Yasak, Siirt'te son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde konuşan Yasak'ın ağabeyi Beşir Yasak, "Tayip Erdoğan boşuna sevinmesin bizi bitirecek diye. [...]

ANTALYA (DİHA) - Antalya’da 5.2 büyüklüğündeki deprem paniğe neden oldu.

Antalya’nın Kale ilçesinde Richter Ölçeği ‘ne göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı'nın verilerine göre, saat 00.27'de Antalya'nın Kale ilçesinde yerin 34.92 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem can veya mal kaybına neden olmazken, depremin çevre illerden de hissedildiği öğrenildi. Yaşanan deprem paniğe neden olurken, Kale ve Kumluca ilçelerinde yüzlerce kişi kendini dışarı attı. [...]

En Son Videolar
Haber Haberler Son dakika Son dakika Haberleri
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2015 [email protected]
Google+ jinha diha anf