Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın Mersin mitingi - Video

Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş Hatay'da konuştu - Video

Zagros tepesi İŞİD'de Cehennem oldu; 150 IŞİD üyesi öldü, 75’i de yaralandı - Video


Çıplak aramaya karşı çıkan hasta tutsak darp edildi

2013-12-11 10:50:10
Yazdir

KOCAELİ (DİHA) - Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gördüğü tedavi sebebiyle Bolu'dan Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi'ne sevk edilen hasta tutsak Bayram Yaruk'un cezaevi girişinde çıplak arama işkencesine karşı çıktığı için darp edildiği belirtildi.

Son dönemde bölge cezaevlerinden yaşanan sürgünlerle birlikte gündeme gelen tutsaklara dayatılan çıplak arama işkencesine bir yenisi de Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi'nde eklendi. 17 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan ve 20 yıla yakın süredir cezaevinde olan hasta tutsak Bayram Yaruk, gördüğü psikolojik tedavi sebebiyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi sürekli tedaviye geldiği için Bolu F Tipi Cezaevi'nden Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi'ne sevk edildi. Cezaevi girişinde gardiyanlarca çıplak aranmak isteyen Yaruk'un, 4 gardiyan tarafından darp edildiği belirtildi. 

İHD'ye başvurdu

Cezaevinde Bayram Yaruk ile görüşen yeğeni Hilal Yaruk, dayısının hastalığına rağmen darp edildiğini ve darp edilmesinin ardından gardiyanlar ve cezaevi yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından ise sürekli baskıya maruz kaldığını söyledi. Dayısı Yaruk'un Kandıra Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı başvuruya da henüz yanıt verilmediğini belirten Hilal Yaruk, dayısının uğradığı işkence ve yaşadığı hak ihlallerine ilişkin İHD İstanbul Şubesi'ne başvurdu.

New York Times gazetesinin yaptığı bir araştırmaya göre Avrupa, El Kaide saldırılarının bir kısmını finanse ediyor.  Gazete, kaçırılan vatandaşların serbest bırakılması için El Kaide'ye 105 milyon dolar (93 milyon euro) fidye verildiğini yazdı.

New York Times gazetesinin araştırması, El Kaide bağlantılı gruplara en fazla fidyenin Fransa tarafından ödendiğine dikkat çekiyor. Gazete, 2008 yılından bu yana Fransa'nın bu gruplara 58 milyon dolar (43 milyon euro) verdiğini belirtti. [...]

URFA (DİHA) - Kobanê Kantonu'nda IŞİD çetecileri ile YPG arasında 2 gün önce çıkan çatışmada yaşamını yitiren 4 YPG'linin cenazesi Urfa Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Otopsi işlemlerinin ardından cenazelerin ailelere teslim edileceği belirtildi. [...]

ADIYAMAN (DİHA) - Kobanê'nin Mişko köyünde IŞİD çeteleri ile YPG arasında çıkan çatışmada yaşamını yitiren YPG Gerilası Ahmet Sözeri binlerce kişi tarafından "Şehit Namırın" sloganıyla son yolculuğuna uğurlandı. [...]

Bolivya, Filistin Gazze’ye yönelik 8 Temmuz’dan bu yana düzenlediği saldırılar ile bin 400 Filistinliyi öldüren İsrail’i ‘terörist devlet’ ilan etti.

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, İsrail’i Gazze’ye yönelik saldırılarında yaşam hakkına saygı göstermeyerek insanlık suçu işlediği için ‘terörist devlet’ ilan ettiklerini söyledi.  

Morales, 2009 yılında İsrail’in Gazze'ye saldırısını da “soykırım” olarak adlandırarak, ülkesinin İsrail ile olan diplomatik ilişkilerini sonlandırmıştı.

Bolivya, aynı zamanda İsrail vatandaşlarına vize uygulayacağını da açıkladı. [...]

Kobanê’de IŞİD çeteleri ile dün ve önceki gün yaşanan şiddetli çatışmalarda yaşamını yitiren 7 YPG savaşçısı, binlerce kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.

Kobanê’de yaşamını yitiren 7 YPG savaşçısını uğurlamak üzere sabah erken saatlerde binlerce kişi Şehit Aileleri Kurumu binası önünde toplandı.

Yaşamını yitiren savaşçıların fotoğrafları, Kürt bayrakları ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıyan kitle sık sık yaşamını yitiren savaşçılara bağlılıklarını dile getirdikleri sloganlar attı. [...]

DİYARBAKIR (DİHA) - IŞİD'in Rojava'nın Kobanê kantonuna saldırılarını yerinde takip eden Gazeteci İsmail Eskin, Kobanê'nin Kürt halkının birlikteliğini sağlayacak önemli bir nokta olduğunu ve Kobanê halkının bu tarihi misyonunu oynadığını belirtti. [...]

Yukarı Uç Dostum Yukarı Uç Dostum
Powered by bestanuce.com & Copyright 2012-2014 info@bestanuce.com

Bestanuce1.comon Google+